Elektronisk nyhetsbrev til apotek og bandasjist
Artikkelbilde
Bildetekst
Apotekene og bandasjistene får nå informasjon fra HELFO gjennom elektroniske nyhetsbrev. (Foto: Morten Rakke).
13.01.2012
|
HELFO har tidligere år sendt ut papirbaserte informasjonsfoldere. Vi prøver nå ut en elektronisk variant. I disse dager blir det første elektroniske nyhetsbrevet sendt til apotekene og bandasjistene.
Brødtekst
– Dette er en mer effektiv måte å få ut informasjon på. Vi håper at apotekene og bandasjistene setter pris på at vi bruker en ny kanal, og at nyhetsbrevet blir lest, sier kommunikasjonsdirektør Annemette Gustavsen.
I dette nummeret informerer HELFO blant annet om informasjonsmateriellet som blir sendt ut nå i januar. Apotekene og bandasjistene vil motta HELFOs nye befolkningsbrosjyre og nytt frikortmateriell.
– Brosjyren og materiellet er først og fremst myntet på dem som ikke nødvendigvis tyr til internett når de trenger hjelp eller informasjon, sier hun.
I tillegg finner apotekene og bandasjistene informasjon om
e-resept
medisinsk forbruksmateriell
vedtak om individuell refusjon
dokumentasjon som minstepensjonist
endring av kontaktopplysninger
Nyhetsbrevet finner du under relatert informasjon på høyre side.
Sist oppdatert:
13.01.2012
Send melding til sideansvarlig:
Redaksjonen